Jak jste asi odhadli podle podezřelého klidu na mých stránkách, jistá vyšší moc mi momentálně brání chodit po výletech. Ta vyšší moc má zkratku OS ETN a vůbec z ní nejsem nadšený... A tak se bavím jinak.

Mimo jiné jsem přemýšlel, jak utratit poukaz na fotografické služby ve výši 1000 Kč, který jsem obdržel jako jeden z dárků při nákup nového těla. Vzhledem k nadbytku volného času jsem si tak dlouho hrál s fotkami z předloňské dovolené na Podkarpatské Rusi (viz články 1. díl, 2. díl), až z toho vznikla fotokniha. Fotokniha je úžasný vynález ... jak z lidí vytáhnout peníze. V dnešní době digitální fotografie se papírové fotky už příliš nenosí, a tak někdo vymyslel, že když se z fotografií vytvoří kniha, zvýší se zájem lidí ... což je naprostá pravda. Způsobů, jak vyrobit tzv. CeWe fotoknihu u Fotolabu, je několik. Lze tak učinit v prodejně, online na webových stránkách nebo offline pomocí volně stažitelného programu. Můžete také poslat fotografie a designeři vám vytvoří návrh, který následně pouze odsouhlasíte. Pokud se ovšem rozhodnete pro vlastní tvorbu, vyhraďte si dostatek času. K disposici je sice celá řada přednastavených rozvržení, ale nejlepších výsledků samozřejmě dosáhnete, budete-li fotografie rozmisťovat sami. Nejdříve si zvolíte formát, typ desek a tisku a následně se můžete dát do díla. Pokud byste si náhodou nevěděli s něčím rady, na stránkách Fotolabu naleznete videa s nápovědou pro začátečníky i pokročilé, případně se můžete přihlásit do online kursu. Doporučuji si také jednotlivé druhy knih prohlédnout na vlastní oči v některé z prodejen. Získáte tak lepší představu – mně se například typ tisku „vysoký lesk” zdál už příliš lesklý. Nakonec jsem si vybral formát A4 v tvrdých deskách s digitálním tiskem. Vytištěnou knihu jsem použil jako dárek, z kterého měla obdarovaná osoba velikou radost (alespoň se tak tvářila). Několik dvoustran můžete vidět pod textem, celý výsledek mého snažení pak naleznete zde. Jenom vás musím upozornit, že odkaz má časově omezenou platnost, tudíž po nějaké době přestane fungovat. Při prohlížení uvidíte náhled v poměrně malém rozlišení. Fotky proto nevypadají úplně nejlépe, ale mohu vás ujistit, že ve skutečnosti je hotové dílo úžasné.

P. S. Neberte tento článek jako reklamu, ale spíše jako seznámení s možnostmi, které dnešní doba nabízí. S knihou jsem byl skutečně velmi spokojený, a proto jsem se rozhodl sepsat těchto pár vět.

 

Obálka knihy

 

Náhled jedné z dvoustran s mapou pochodu

 

Náhled jedné z dvoustran