Návštěva ZOO Lešná nedaleko Zlína ... Takže na fotkách čekejte převážně zvířata ...

     Návštěva hornického musea na Landeku v Ostravě spojená s přednáškou o historii těžby černého uhlí na Ostravsku. Na závěr jsme sfárali* do dolu Eduarda Urxe.

* sfárat je (pro Pražáky apod.) totéž, co "sjet do dolu za účelem rubání** uhlí"

** rubat je (pro Pražáky apod.) totéž, co "těžit"

     Opět mě potkalo to štěstí, že jsem mohl jet jako dozor s chovanci našeho ústavu na pětidenní kulturně-poznávací zájezd do Prahy. Něco málo z toho, co jsme poznávali, uvidíte na následujících fotkách ...

     Letos jsme jednu z našich dovolených naplánovali na řeku Vltavu, konkrétně na její sjezd z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Jednotlivé úseky naší plavby vedly mezi následujícími místy: Vyšší Brod – Rožmberk n. V. – Český Krumlov – Zlatá Koruna – Dívčí kámen – Boršov n. V.

P. S. Pokud jste ještě nikdy nebyli na vodě, tak se někdy hecněte a vyzkoušejte to – jestli vám alespoň trochu vyjde počasí, rozhodně si užijete spoustu zábavy.

     Cyklodovolená ve Slezských Rudolticích, z kterých jsme vyráželi na jednotlivé výlety. Mimochodem, abych trošku potrénoval, jel jsem na kole už z Ostravy (cca 100 km, místy s deštěm) a dodnes nevím, jestli to byl dobrý nápad.

     Oblíbený výlet obyvatel Ostravy a okolí ... Autem (případně autobusem) dojedete na Ráztoku, lanovkou se vyvezete na Pustevny a pěšky jdete kolem sochy Radegasta na Radhošť, což je nenáročná hřebenová túra. Zpátky se lze vrátit stejnou trasou, případně z Radhoště můžete seběhnout na Ráztoku lesem.

     Ostravská procházka z Černé louky kolem Slezskoostravského hradu a Bazalů přes Muglinov na Landek.

     Víkendový pobyt na chatě ve Valštejně. A abychom se moc nenudili, tak jsme vyrazili na výlet. Jednak do vesnice Holčovice, kde je Eldorádo (různé sochy, pohádkové postavy apod.), a jednak do Krnova na rozhlednu Cvilín (byla zavřená) a na zříceninu hradu Šelenburk.

     Návštěva Českých Budějovic a především několik výletů po nedalekém okolí – Český Krumlov a Hluboká nad Vltavou.