Silvestrovský výstup na ostravskou haldu Ema (někdy také zvanou Terezie, 315 m. n. m.). V dnešní době byste ovšem už ani nepoznali, že se jedná o hromadu hlušiny. Je zarostlá převážně stromy, takže vypadá spíše jako obyčejný kopec. Její původ připomíná jen stoupající kouř, protože halda už pár desítek let uvnitř hoří. Z tohoto důvodu na ní nenaleznete sníh ani v tomto ročním období a navíc na ní roste teplomilná stepní flora.

     Jednodenní návštěva Zlína, takže na focení nebyl čas, jediné dvě fotky pocházejí z Lesního hřbitova.

     Několikadenní návštěva nejen Brna ...

     Naše obvyklé veselení na Slezskoostravském hradě, tentokrát spojené s prohlídkou výstavy nádherných fotografií "Afrika – Divočina v srdci".

     Tak jsme se letos (kromě dovolené) dostali poprvé na kolo. A řeknu vám, že 12 °C a vítr nejsou podmínky na cyklovýlet úplně ideální. Nicméně jsme z Ostravy přes Vratimov a Bludovice dojeli až k Žermanické přehradě. Zpět jsme se vraceli přes Sedliště, Řepiště a Paskov.

     Výlet autem do Hradce nad Moravicí, kde jsme navštívili především zámek, který byl vyhlášen nejpohádkovějším zámkem v ČR. Návštěva rozhodně stála za to, celý areál je opravdu nádherný, jenom mi trošku vadily ty svatby. Kam se člověk podíval, chodily davy svatebčanů, všude se fotily, zavazely ...

     Letos jsme si spolu ještě s několika dalšími lidmi vybrali dovolenou v jižních Čechách, konkrétně v Hluboké nad Vltavou (kemp Křivonoska).

     To jsem tak jednou jel jako dozor na výlet s chovanci našeho ústavu ...  Naším cílem bylo městečko Štramberk. Podařilo se nám navštívit všechny hlavní pamětihodnosti: Trúbu, Městský pivovar, jeskyni Šipka, Horní Kamenárku i botanickou zahradu.

     Letošní zájezd zaměstnanců našeho ústavu se uskutečnil do Mikulova, kde jsme byli ubytováni a odkud jsme vyjížděli na jednodenní výlety především do Vídně.

     Tak jsme se tentokrát rozhodli pro skutečně pohodový výlet, což hřebenovka z Pusteven na Radhošť každopádně splňuje ...

     Na tento den jsme si naplánovali výšlap z Frýdlantu nad Ostravicí na Ondřejník. To jsme ovšem netušili, že zrovna probíhá akce "Otevírání ondřejnických studánek", která je určena dětem, takže jsme neustále potkávali davy malých ... kobylek. A takový hezký výlet to mohl být ...  No co, stejně počasí nebylo nic moc.

     To jsme si tak jednou našli na netu "nenáročný výlet" ... Ze Starých Hamrů na Gruň a případně ještě dále na Bílý Kříž. Ovšem zaparkovali jsme zbytečně brzy, takže jsme si přidali celkem asi čtyři nebo pět kilometrů po asfaltce ... A to úvodní stoupání taky nevypadalo moc pohodově ... Ale jinak to bylo celkem fajn ...

     Další z mnoha akcí konaných na Slezskoostravském hradě ... Průběh podobný jako obvykle – jídlo, pití, řemeslná výroba, stánky se vším možným, vystoupení hudebníků atd. atd.

     Další z řady návštěv Českých Budějovic.