Tak jsem se konečně vypravil na druhý nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – Smrk (1276 m. n. m.). Musím se přiznat, že ač jako dlouholetý Ostravák mám Smrk téměř „za rohem” a například na Lysé jsem byl cca osmkrát, Smrk jsem dodnes nějak opomíjel a byla to tedy má první návštěva tohoto vrcholu. Asi je to tím, že na vrcholu není žádná hospoda, tudíž si po výstupu nemůžete dát zaslouženou odměnu v podobě orosené sklenice ...

     Návštěva kamarádky v rakouském Grazu. Po středečním odpoledním příjezdu nám zůstala energie sotva na uvítací večírek ... Poznávání Grazu a okolí jsme tudíž nechali až na další dny.

     Po roční pauze jsme se opět vypravili spolu s některými chovanci našeho ústavu na poznávací zájezd do Prahy. I když jsem letos vzhledem k účastníkům měl z akce trochu obavy, nakonec to celé proběhlo celkem v pohodě. Ovšem jestli jste v tomto období například viděli pobíhat v metru nebo McDonald's pár lidí v pyžamech, mají v tom prsty naši chovanci ...

     Poslední výlet letošních prázdnin nás zavedl z obce Guty na vrch Javorový. Počasí sice nebylo úplně bezoblačné jako před pár dny na Lysé (i teplota byla znatelně nižší), ale pořád to stačilo na krásné výhledy po okolí.

     Konečně jsem se dostal na Lysou ve dne a v létě, což se mi podařilo přibližně po deseti letech. Za posledních asi šest let jsem byl na vrcholu čtyřikrát, ale vždycky v noci a v zimě ... To víte, někdo založil takovou hloupou tradici.

     Převážně pracovní týden u rodičů na chatě, nicméně jako správný fotograf jsem si našel čas na pár fotografií ...

     Po zralé úvaze a také dvouleté pauze jsme se letos rozhodli opět pro dovolenou na vodě. A když říkám voda, nemyslím tím nesmyslné válení někde u moře v Chorvatsku, ale sjíždění vybrané řeky. Letos padla volba na slovenský Hron.

     Cyklovýlet z Ostravy přes Vratimov, Řepiště, Frýdek-Místek, Dobrou, Bašku, Frýdek-Místek a Paskov zpět do Ostravy.

     Krátký výlet na kolech přes Polanku nad Odrou a Klimkovice až na Hýlov k jodovým sanatoriím a téměř stejnou cestou zpět.

     Letošní cyklodovolená nás zavedla do Osoblažského výběžku. Ubytováni jsme byli na chatě ve Slezských Rudolticích, odkud jsme podnikali jednodenní výlety po okolí.

     Tradiční květnové splouvání řeky Moravice, tentokrát z obce Kružberk až do Branky u Opavy.

     "Nepatrně" opožděná oslava Silvestra a také několika narozenin a možná ještě něčeho ... 

     Odpolední nenáročný cyklovýlet z Ostravy přes Vratimov, Horní Datyni a Bartovice zpět do Ostravy (cca 23 km). Holt cyklodovolená se blíží a je třeba pravidelně trénovat.

     Poměrně pohodový cyklovýlet z Ostravy přes Krmelín a Brušperk na zříceninu hradu Hukvaldy a zpět (cca 55 km).

     Po pracovní části státního svátku zasloužený odpolední (či podvečerní) výlet do Zlína. Navštívili jsme Obuvnické museum, kde se samozřejmě nesmí fotit (jako ostatně všude, kde fotím rád), takže jediná fotka je pořízená potají. Dále jsme se byli podívat na hlavní zlínské náměstí a také na Baťovu vilu.