Dvoudenní návštěva Českých Budějovic, což stačilo sotva na nějaké procházky po městě (především jeho centru).

     Cyklovýlet, který měl původně vést jenom z Ostravy do Jistebníku a zpět, ale v Jistebníku jsme měli velké oči, a tak jsme se rozhodli pokračovat až do Studénky. Nakonec jsme to nějak přežili, ale rozhodně to pro některé z nás nebylo úplně jednoduché ...

     Výlet do Štramberku, kde jsme si prohlédli náměstí, kostel, Trúbu, zoo Aqua terra, rozhlednu na Bílé hoře, Horní Kamenárku a botanickou zahradu.

     Dovolená s cestovní kanceláří Alpina do italských Dolomitů. Akce byla zaměřena na nejkrásnější ferraty*, ale kdo chtěl, mohl se jim vyhnout.

     Každé prázdniny musí člověk jet na chatu a v ideálním případě by se měl tvářit, že pracuje... Jenomže tentokrát mi zůstal i nějaký volný čas na procházku po okolí...

     To jsem si tak jednou vyrazil na krátký nenáročný cyklovýlet v okolí Ostravy. Původně jenom přes Polanku n. O. do Klimkovic, odkud jsem se chtěl přes Vřesinu vrátit zpět. Jenomže mě nějak v mapě nalákala Raduň, a tak jsem jel a jel a jel ... až mi tachometr v Ostravě ukázal něco přes 80 km.

     Jeden z mých letošních cyklovýletů, který vedl kolem tří dřevěných kostelů. Velmi hezká projížďka přes Řepiště, Sedliště, Lískovec, Staříč a Starou Ves nad Ondřejnicí.

     Slavnosti slunovratu proběhly na Slezskoostravském hradě. Jako obvykle při podobných akcích byla všude spousta lidí, jídla, pití, suvenýrů, atrakcí apod.

     Ostravská akce, která zahrnovala divadelní představení Panočka v Komorní scéně Aréna a následné noční výstupy na věže Staré i Nové radnice.

     Spolu s některými chovanci našeho ústavu jsem jel na týdenní poznávací zájezd do Prahy. K Praze mám takový docela ambivalentní vztah – na jednu stranu spousta hezkých míst, památky apod., na stranu druhou všude samí turisté, davy lidí a hlavně ta mluva ...

     Nicméně jsme všechny nástrahy našeho hlavního města zvládli, a tak se můžete podívat, kde všude jsme byli.

     Oblíbený cyklovýlet mnoha Ostraváků – z Hrabůvky přes Bělský les a Polanku nad Odrou do Jistebníku do restaurace U Matěje a zpět. Výlet je to krátký a nenáročný, takže bývá zařazován hlavně na začátku sezóny.

P. S. Aniž bych chtěl dělat reklamu, musím zmínit specialitu restaurace U Matěje – střapáče se zelím jsou totiž opravdu výborné. Jenom se po nich obvykle jezdí na kole o něco hůře.

     Návštěva ostravské ZOO ... Co jiného se může na fotkách objevit než nějaké to zvířátko.

P. S. Bylo to vlastně moje první focení s novým přístrojem, tak buďte, prosím, ke kvalitě fotek shovívaví ...