Tak tohle jsem já... Co by vás tak o mně asi mohlo zajímat? Předpokládám, že jméno, věk, povolání, bydliště... No a pak taky možná důvod, proč vznikly tyto stránky...

1) Jmenuji se Kantor. Tedy ona je to vlastně jen přezdívka, ale protože mi tak již mnoho let říká většina kamarádů, slyším na ni možná lépe než na své skutečné jméno, které se dá (při troše snahy) na této stránce také nalézt.

2) Můj věk se před mnoha a mnoha lety zastavil na devatenácti a půl. No co už... Ale jinak jsem docela normální.

3) Mé povolání se dá docela dobře odhadnout podle jména (či spíše přezdívky).

4) Od svých přibližně tří let bydlím v Ostravě, kterou mám moc rád a která rozhodně není tak špinavá, jak si většina neostraváků myslí. Jo, a uhlí se tady už dlouho netěží.

5) Tyto stránky vznikly především proto, abych si někde vedl deníček svých akcí a aby mí kamarádi či příbuzní mohli sledovat, co právě dělám nebo kde se zase flákám ... prostě když stránky vznikaly, ještě nefungoval Facebook :-)

A teď konečně... Jak to vlastně s tím mým focením bylo? Své první fotografické pokusy jsem podnikal již od školního věku s fotoaparáty Ljubitěl a Smena. Dokonce jsem se občas pokoušel fotografie sám vyvolávat, ale výsledky nikdy nebyly příliš valné. Dalším mým přístrojem byl filmový kompakt Olympus, pořízený v roce 2001.

Digitální fotografii jsem se začal věnovat v dubnu 2005, kdy jsem si koupil svůj první digitální fotoaparát Fuji FinePix S5500, který jsem používal bez jakéhokoliv příslušenství. Jedinou výjimkou byl stativ Hama Star 05 z února 2007. Párkrát jsem zkoušel obrácený objektiv při pokusech o makrofotografie, ale především z důvodu minimální hloubky ostrosti zde tyto pokusy nenajdete.

Po nějaké době jsem ovšem získal pocit, že potřebuji rychlejší autofokus, vyšší nešumící ISO, kvalitnější obrazový výstup, vyšší rozlišení, jednodušší nastavení parametrů atd. atd. V roce 2008 jsem si proto pod stromeček naježil digitální zrcadlovku Canon EOS 40D s objektivem Canon EF-s 17–55 f/2.8 IS USM. To bylo radosti ... ale jen do té doby, než jsem začal dokupovat objektivy a další příslušenství. Od počátku roku 2013 používám modernější Canon EOS 7D.

Všechny zde vystavené fotografie pořízené do prosince roku 2008 tedy pocházejí z výše zmíněného přístroje Fuji (JPEG, kvalita Normal); od prosince roku 2008 potom z Canonu (RAW, s jehož úpravami někdy ještě trochu zápasím).

Pokud by mi chtěl někdo něco napsat (předpokládám, že hlavně komentáře k těmto stránkám, fotkám apod., ale snesu i cokoliv jiného), můžete použít mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Additional information