Své čtyřdenní putování s kódovým označením SC1 po slovenské Oravě zahajujeme ve stanici Tanečník (obec Zákamenné) Oravské lesní železnice. Nejdříve si prohlížíme zdejší malé museum, načež kupujeme jízdenky. Vzhledem k nepříliš výletnímu počasí (mlha a déšť) nás cestuje velmi málo a vejdeme se tak všichni do motorové drezíny V760 2004. Vyhlídková jízda úzkokolejkou končí ve stanici Sedlo Beskyd s nedalekou rozhlednou. Pokračujeme pěšky po zelené turistické značce na rozcestí Talapkov Beskyd a dále po modré na vrchol Bednárová (1093 m n. m.). Asi kilometr za ním stojí památník Panski Kopec. Po nějaké době přicházíme do sedla Podúšust, z něhož po žluté klesáme údolím Magurského potoka až k jeho soutoku s Jurikovým. Odsud je to již jen kousek zpět do výchozího místa.
Model železničního vozíku – museum Oravské lesní železnice
Model hájovny – museum Oravské lesní železnice
Model voru – museum Oravské lesní železnice
Museum Oravské lesní železnice
Areál stanice Tanečník – Oravská lesní železnice
Areál stanice Tanečník – Oravská lesní železnice
Museum Oravské lesní železnice
Motorová drezína V760 2004
Jízda drezínou
Dům ve stanici Sedlo Beskyd
Dům ve stanici Sedlo Beskyd
Stanice Sedlo Beskyd
Rozhledna nad stanicí Sedlo Beskyd
Výhled z rozhledny
Vrchol Bednárová
Památník Panski Kopec
Les nad sedlem Podúšust
Stanice Tanečník – Oravská lesní železnice
Stanice Tanečník – Oravská lesní železnice
Výškový profil trasy