Po delší době jsme za rozhodli vyrazit za kulturou, a to konkrétně na vernisáž výstavy předního českého fotografa Mgr. Jaroslava Malíka "První večeře Páně 1929 aneb Na tom našem dvoře, všecko to krákoře". Výstava se koná v prostorách ostravské Komorní scény Aréna, průvodním slovem ji uvedli Roman Polášek s Jaroslavem Žilou a francouzskými šansony doprovodila Sylvie Bee.
Vznik vystavených fotografií byl poněkud netypický, s čímž nás nejlépe seznámí sám autor: "Negativy našel kamarád, který vyklízel půdu a našel několik krabiček starých skleněných desek z Rakouska-Uherska, které jsem z něj vymámil. Já jsem pak ty fotografie zpracoval, parafrázoval a dovyprávěl a dofotil k nim své vlastní, zachovávající ducha těch původních, protože jsem je upravil v retrostylu tak, aby nebylo poznat, co je původní skleněná deska a co je Malík."
A ke svému podílu na vzniku celého souboru dodává: "Tento soubor nelze nikdy ukončit. Proč? Je o životě, smrti a tím mezi tím. A to jsou atributy věčné. Lékař-patolog a fotograf v jednom zemřel. Já jsem živý. Doposud. Musím tedy fotit. Za nás za oba. Až nebudu ani já a nenajde se žádný jiný pokračovatel s touhou posouvat příběh dál a dál, nechť si s tím osud poradí jak libo. Ať to nacpe zpátky na půdu na dalších 100 let. Já navazuji toliko pokakaným dvorečkem se slepičkami, husičkami, kurníkem i holubníkem, stoličkou a kouřovodem, dědečkem a babičkou s dozrálým ovocem, či romantickými domečky. Našel jsem taky Golema a komára pisklavého a další běžné obrazy našich běžných životů. Zdá se vám to chaotické? Mně vůbec ne."
Zde sídlí divadlo Aréna
Fotograf Roman Polášek
Sylvie Bee ...
... s klavírním doprovodem
Návštěvníci pozorně naslouchali ...
... fotografovali ...
... sledovali ...
... tančili ...
... a popíjeli víno
Básník Jaroslav Žila
Budoucí fotografka ...
... spolu s dalšími návštěvníky
A to je on – fotograf Jaroslav Malík
Před fotografiemi byla tlačenice
Jedno z vystavených děl
Kdo to přehnal s vínem, viděl fotky dvakrát
Některé z vystavených fotografií
Některé z vystavených fotografií